esarzh-CNhrcsnlenfrdeelhihuiditjakoplptrorusv

* Napomena za korisnike koji ne govore španjolski. Ova web stranica je dopušteno samo napisati na engleskom ili španjolskom, poruke u drugim jezicima bit će izbrisani.

Sumnje o "zubima" preše kvačila

• Ja edwingranado
  • Avatar edwingranado Topić je autor
  • Pogledaj
  • Svježe podstanar
  • Svježe podstanar
više
1 mjesec 3 tjedna prije #54017 od Ja edwingranado
Sumnje o "zubima" preše kvačila Objavljeno od strane Ja edwingranado
Dobro jutro svima ovdje. Sumnjam u "zube" ili "nokte", ne znam kako ih zovu, iz preklopne brave Setec Ro Cam Ford motora. Možda želim pitati nešto očigledno, ali vidio sam bilo koji broj videozapisa i vodiča o ispravnom načinu instaliranja štampe, diska i ogrlice na ovaj motor, ali ni u jednom od ovih videozapisa ne sumnjate u moje sumnje , Samo ugradite prešu, disk i hidrauličnu okovratnicu, a prilikom čišćenja sustava primijetite da je papučica bila jako tvrda, ali ne popustite prešu da biste dobili zupčanik. Toliki pritisak dao sam mu nogom, da je pustio crijevo koje nosi tekućinu u cilindar. Kako je ova brana obnovljena, za kuću ovdje u Venezueli koja ima dugogodišnje iskustvo u obnovi kvačila, jer sam pretpostavio da je ova brana bila neispravna. Kad sam spustio mjenjač, ​​primijetio sam da su zubi ili čavli za prešanje u potpunosti stegnuti, uspostavljajući kontakt s zamašnjakom motora. Očito je da ovratnik nije mogao ništa učiniti jer je brana već bila u cijelosti pričvršćena za volan, a čak i tako, nije se mogao umetnuti niti jedan zupčanik dok je automobil bio upaljen. Kad ga isključite, marševi ulaze bez problema. Tada sam pretpostavio da je ta preša oštećena i dezinficirao sam je da montiram originalni Valeo. Moje iznenađenje je da su se, kad sam skinuo popravljenu branu, zubi vratili u prvobitni položaj. Na isti sam način odlučio ugraditi originalnu branu Valeo i napomenuti da su na isti način, kada sam počeo spiralno zatezati vijke koji drže prešu za volanom, zubi ponovo početi toneti, ali ovaj put nisu dotakli upravljač, bili su otprilike razmak kotača od oko 8 do 10 milimetara. Sad, je li to normalno? Da se zubi "spuštaju" s njihove razine dok se stisne preša ili je loša montaža sustava? Također komentiram da disk nema oznaku koja strana ide prema motoru, a koja prema kutiji, ali slijedeći opće pravilo da ako nema oznaka i disk ima opruge, najviša strana treba ići na kutiju , Također imajte na umu da ne postoji način da disk postavite naopako jer se opruge zalijepe za upravljač. Možda je to glupost koju pitam ili je vrlo očigledno, ali volio bih da poznavatelj ove meterije razjasni sumnju da znam je li sve dobro sastavljeno. Puno hvala

Molimo identificirati o Stvaranje računa da se pridruže razgovoru.

• Ja edwingranado
  • Avatar edwingranado Topić je autor
  • Pogledaj
  • Svježe podstanar
  • Svježe podstanar
više
1 mjesec 2 tjedna prije #54020 od Ja edwingranado
Odgovori Ja edwingranado na temu Sumnje o "zubima" preše kvačila
Pa, kao i u prošlom postu, moram se „automatski“ odgovoriti za odsustvo pomoći. , Za one početnike poput mene, koji ovdje traže odgovore od stručnjaka, istražite problem dalje. Zubi preše, kako se vijci zatežu, trebaju se spustiti na najmanje 7 ili 10 mm od zamašnjaka (ovisno o modelu vozila). Ovakvo kretanje omogućava tisku da pritisne kvačilo uz upravljač, jer se disk istroši s uporabom. Ako bi prilikom postavljanja diska i zatezanja matica za prešanje zubi ostali na istom mjestu bez spuštanja, prilikom pokretanja motora jednostavno ne bi došlo do vuče, ono što bi trebao učiniti je klizanje pri otpuštanju kvačila. Ako se, naprotiv, zubi previše spuste, ostajući zaglavljeni za volanom (što je bio moj slučaj), jer se ništa ne bi moglo pomaknuti okovratnik, pa automobil neće imati kvačilo, disk se uvijek pritisne uz upravljač. To se događa iz dva razloga, prvi je da preša ne radi dobro ili da je disk diska vrlo gust, zbog čega zubi padaju prenisko. To je ono što sam mogao saznati o svojoj sumnji. Nadam se da su ove informacije nekome korisne.

više
3 tjedana 2 dana prije #54028 od Marzelote
Odgovori Marzelote na temu Sumnje o "zubima" preše kvačila
Pozdrav, dobro, vaš posao je dobro obavljen, problem je što ove preše ne podržavaju bilo kakve popravke, pogotovo ako ispravljaju površinu trenja koja daje o disk ili kvačilo, mogu se samo deregulirati i vratiti na nulu jer su pritisnute automatske regulacije, zapravo to može učiniti mehaničar koji ima ispitni stol da provjeri je li preša rezanje ne. Pogledajte u videozapisima, postoji nekoliko njih koji pokazuju kako napraviti tester za tisak (za ovu operaciju morate ukloniti kotač )
Sljedeći korisnik rekao zahvaljujući: maaeng

Traži MDM

Grupe dijeli priručnike

210 PRIRUČNICI

133 PRIRUČNICI

138 PRIRUČNICI

64 PRIRUČNICI

MDM Aktivnosti

Alberto Mendez y 9530 drugi ste se pridružio grupi Motocikl priručnici Radionica 32 minuta
Armando y 6950 drugi ste se pridružio grupi Radionica priručnici teških vozila 5 sati 32 minuta
nik71 voli Rasprava 5 sati 36 minuta

Kolačići na ovoj stranici koriste se za prilagodbu sadržaja i oglasa, pružanje značajki društvenih mreža i analizirati promet. Također dijelimo informacije o vašem korištenju web stranice s našim partnerima za društveno umrežavanje, oglašavanje i web analitiku tko ga može kombinirati s drugim podacima pod uvjetom da ih ili su se okupili iz upotrebe izrađen od svojih usluga. Za promjenu postavki ili više informacija kliknite na „više informacija”.